مایکروسافت در حال آوردن exFAT به هسته لینوکس است!

اخیرا مایکروسافت اعلام کرده است که پشتیبانی از exFAT را با کد هایی که تحت GPLv2 مجوز گرفته اند، به هسته لینوکس می آورد. این خبر عظیم و غیر منتظره و در عین حال بسیار مورد استقبال جامعه متن باز قرار گرفته است. سیستم فایل exFAT مایکروسافت صرف نظر از اینکه شما (یا دستگاه شما) از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید، در بسیاری از فناوری های مدرن امروزه رواج دارد. این سیستم فایل ساده اما اختصاصی و ثبت شده توسط مایکروسافت در درجه اول برای استفاده در محصولات حافظه ‘flash’ در سال 2006 معرفی شد. از آن زمان به بعد این فرمت در سراسر صنعت الکترونیک شاهد بهره گیری بسیار زیاد بوده و درایوهای USB، کارتهای SD، دوربین های دیجیتالی، پخش کننده های MP3 و غیره استفاده شده است.

مایکروسافت می گوید این یک خبر عظیم است زیرا این بدان معناست که برای اولین بار هسته لینوکس می تواند پشتیبانی از exFAT را با اطمینان کامل انجام دهد. مایکروسافت حتی مشخصات فنی برای exFAT را در دسترس عموم قرار داده است و این به توسعه دهندگان کمک می کند تا پیاده سازی های سازگار با exFAT را در هسته لینوکس ایجاد کنند.

از زمانی که مایکروسافت دست به خرید Github زد نشانه هایی از ورود این غول بزرگ به دنیای سیستم های نرم افزاری متن باز مشاهده می شد. امیدوار هستیم که با ارائه فایل سیستم exFAT در هسته لینوکس تغییرات خوبی در این راستا حاصل گردد.

نظر بدهید

آدرس ایمیل تان منتشر نخواهد شد.