جلسه هفتم دوره پیشرفته ابزار Nmap: تکنیک های شناسایی سیستم عامل و سرویس ها + فیلم

در این جلسه به معرفی سوئیچ ها و گزینه های شناسایی و کشف سیستم عامل و سرویس ها در ابزار Nmap پرداخته شده است. یکی از بهترین ویژگی های شناخته شده Nmap، تشخیص سیستم عامل از راه دور با استفاده از بررسی پشته TCP / IP است. Nmap یک سری بسته های TCP و UDP را به میزبان از راه دور می فرستد و تقریباً هر بیت در پاسخ ها را بررسی می کند. لازم به ذکر است که Nmap تقریبا 2600 سیستم عامل را براساس پایگاه داده خود می تواند شناسایی کند. Nmap جهت شناسایی سیستم عامل هدف حداقل نیاز به یک پورت باز و یک پورت بسته دارد.

در جلسه هفتم سعی شده است که کاربردی ترین گزینه ها و سوئیچ های شناسایی سیستم عامل و سرویس ها در Nmap بررسی شود. این گزینه ها در ادامه قابل مشاهده است.

O: با گزینه O به راحتی می توان سیستم عامل هدف را از راه دور شناسایی و تشخیص داد.

osscan-guess: با گزینه osscan-guess یا گزینه fuzzy به Nmap دستور داده می شود که برای سیستم عامل های ناشناخته حدس بزند، چه سیستم عاملی روی هدف است.

osscan-limit: این گزینه باعث می شود که Nmap هدف هایی که حداقل نیازمندی های لازم برای کشف سیستم عامل آنها وجود ندارد را اسکن نکند. زیرا Nmap جهت شناسایی OS حداقل به یک پورت باز و یک پورت بسته روی هدف نیاز دارد.

sV: این گزینه برای شناسایی نسخه سرویس هایی که روی هدف وجود دارد، استفاده می شود.

جهت مشاهده ویدیو آموزشی لطفا در وب سایت کیهان نت ثبت نام | ورود نمایید.

نظر 1
  1. Behrooz کاربر می‌گوید

    بسیار عالی و کاربردی. تشکر از آموزش های خوبتان.

نظر بدهید

آدرس ایمیل تان منتشر نخواهد شد.