جلسه دهم دوره پیشرفته ابزار Nmap: گزینه های خروجی و دیباگینگ + فیلم

در این جلسه به معرفی سوئیچ ها، گزینه ها و تکنیک های خروجی در ابزار Nmap پرداخته شده است. در جلسه دهم سعی شده است کاربردی ترین گزینه ها که برای ذخیره نتایج اسکن و اشکال زدایی در Nmap استفاده می شود، بررسی گردد. این گزینه ها در ادامه قابل مشاهده است.

oN: این گزینه برای ذخیره نتایج اسکن در فرمت Text استفاده می شود.

oX: این گزینه برای ذخیره نتایج اسکن در فرمت XML استفاده می شود.

oA: این گزینه برای ذخیره نتایج اسکن در فرمت های Text, XML, Grep استفاده می شود. به عبارت بهتر oA بر مبنای اکثر فرمت های استاندارد نتایج را ذخیره می کند.

v: به طور پیش فرض خروجی Nmap خلاصه می شود ولی برای نمایش خروجی جامع و کامل Nmap از گزینه v یا verbose استفاده می شود. بنابراین این گزینه در زمان عیب یابی، فیلتر شدن درخواست های اسکن و کشف خطاها بسیار موثر است.

d: این گزینه برای رفع عیب یابی و اشکال زدایی استفاده می شود. در d می توان خروجی سطح عیب یابی را به طور dlevel_number نیز تنظیم کرد. به طور مثال d1 اطلاعات عیب یابی خیلی مهم را نشان می دهد. هرچقدر عدد level بالاتر باشد، جزئیات عیب یابی بیشتر ارائه می گردد.  

reason: این گزینه برای نمایش دلیل باز یا بسته بودن پورت های هدف استفاده می شود.

stats-every: این گزینه به منظور نمایش وضعیت اسکن کنونی، در بازه های زمانی مشخص استفاده می شود.

packet-trace: این گزینه برای ردیابی درخواست های اسکن استفاده می شود. به عبارت بهتر خلاصه ای از درخواست های ارسالی و دریافتی در خروجی نمایش داده می شود.

open: این گزینه به Nmap دستور می دهد که فقط پورت باز در خروجی نمایش داده شود.

جهت مشاهده ویدیو آموزشی لطفا در وب سایت کیهان نت ثبت نام | ورود نمایید.

نظر بدهید

آدرس ایمیل تان منتشر نخواهد شد.