آموزش مدیریت مسیریابی (Routing) در تجهیز امنیتی فورتی گیت + فیلم

مدیریت مسیریابی یکی از مهمترین کارها در فورتی گیت محسوب می شود. در فورتی گیت برای هدایت و کنترل ترافیک به مقصدهای متفاوت بایستی قوانین مسیریابی ایجاد شود. به دو صورت می توان مسیریابی در فورتی گیت را انجام داد که عبارتند از:

مسیریابی ایستا: در این نوع مسیریابی مدیر سیستم بایستی به صورت دستی رکوردهای مسیریابی برای شبکه های متصل به فورتی گیت را ایجاد کند. در فورتی گیت دو نوع مسیریابی ایستا با نام Static Route و Policy Route وجود دارد که در این آموزش به آنها پرداخته شده است.

مسیریابی پویا: در این نوع از مسیریابی به وسیله پروتکل های مسیریابی پویا مثل OSPF و RIP می توان عملیات مسیریابی را به صورت اتوماتیک توسط فورتی گیت انجام داد. در واقع فورتی گیت در این مسیریابی، Route شبکه همسایگی های خود را در به روترهای همسایه Advertise می کند و روترهای موجود در شبکه به وسیله آن اطلاعات، مسیریابی از یا به فورتی گیت را انجام می دهند. لازم به ذکر است که اگر پروتکل های مسیریابی پویا در فورتی گیت فعال شوند، فورتی گیت به نوعی نقش روتر را در شبکه ایفا می کند.

در این آموزش مدیریت مسیریابی براساس معماری زیر در فورتی گیت بررسی شده است به طوری که با مشاهده ویدیو آموزشی شما با Static Route, Policy Route و پروتکل OSPF آشنا خواهید شد و نحوه پیاده سازی و فعال سازی آنها در فورتی گیت را فرا خواهید گرفت.

جهت مشاهده ویدیو آموزشی لطفا در وب سایت کیهان نت ثبت نام | ورود نمایید.

نظر بدهید

آدرس ایمیل تان منتشر نخواهد شد.