آموزش فول اسکرین کردن کالی لینوکس در نرم افزارهای مجازی سازی + فیلم

نرم افزارهای مجازی سازی VirtualBox, VMware و KVM قابلیت های زیادی دارند و امروزه جزء محبوب ترین های مجازی سازی تلقی می شوند. زمانی که در این نرم افزارها ماشین مجازی نصب می شود ممکن است که تمام قابلیت های که انتظار می رود، برای ماشین مجازی برآورده نشود. یکی از این انتظارات فول اسکرین بودن ماشین مجازی است. البته زمانی که درایور نرم افزارهای نامبرده در ماشین های مجازی نصب می شود تمام قابلیت ها مورد انتظار در دسترس است ولی برای برخی از ماشین های مجازی ممکن است که درایورها نصب نشود یا اگر درایورها نصب گردد برخی از قابلیت ها به درستی کار نکند.

پس از نصب کالی لینوکس در سه نرم افزار فوق قابلیت فول اسکرین به صورت پیش فرض کار نمی کند. بنابراین نیاز است که درایورها روی کالی لینوکس نصب شود تا قابلیت فول اسکرین مشاهده شود اما ممکن است که در زمان ایمپورت کردن درایورها به کالی لینوکس و اجرای آنها با خطای زیر مواجه شوید.

برای رفع خطای فوق و مشکل فول اسکرین نیاز است که چند گام زیر انجام گردد. همچنین در ادامه فیلمی کوتاه از نحوه رفع این خطا و مشکل فول اسکرین قابل مشاهده است.

گام اول: نصب بسته های مورد نیاز

ابتدا بایستی بسته های زیر در کالی لینوکس نصب شود تا در زمان نصب درایورها خطایی به وجود نیاید.

sudo apt install linux-header-amd64

در اکثر نسخه های کالی لینوکس با نصب بسته فوق مشکلات و خطاهای مربوطه حل می شود اما ممکن است با نصب این بسته همچنان خطاهایی وجود داشته باشد که نیاز است بسته زیر نیز نصب گردد.

sudo apt install virtualbox-guest-x11

گام دوم: نصب درایورها

جهت رفع خطایی که در تصویر بالا نشان داده شده است بایستی ابتدا وارد دارکتوری cdrom (محتویات cdrom در دایرکتوری media/cdrom/ قرار دارد) شوید سپس محتویات این دایرکتوری به یک دایرکتوری دیگر مانند Desktop کپی شود و نهایتا درایورها در محیط ترمینال اجرا گردند. اگر کالی لینوکس روی VirtualBox نصب شده است با دستور VBoxLinuxAdditions.run/. درایورها اجرا می گردند و اگر کالی لینوکس روی VMware نصب شده با دستور vmware-install.pl/. درایورها اجرا می شوند.

 

فیلم نحوه فول اسکرین کردن کالی لینوکس:

نظر بدهید

آدرس ایمیل تان منتشر نخواهد شد.