آموزش داشبورد کریو کنترل (Kerio Control) + فیلم

در این آموزش قصد داریم داشبورد کریو کنترل را تشریح کنیم. کریو کنترل شامل یک داشبورد قابل تنظیم است به طوری که این داشبورد شامل چندین کاشی یا ویجت می باشد. هر کاشی نوع دیگری از اطلاعات (نمودار ها، آمار، Kerio News، و غیره) را نمایش می دهد. داشبورد بعد از هر ورود به سیستم در کریو کنترل نمایش داده می شود. داشبورد کریو کنترل مانند تصویر زیر است و از قسمت های تعیین شده امکان شخصی سازی کردن کاشی ها نیز وجود دارد.

در ادامه برای مشاهده کامل ترافیک مبادله ای در کاشی های داشبورد کریو کنترل، چندین هاست مانند معماری فرضی زیر در پیکربندی شبکه لحاظ شده است و با توجه به این معماری ترافیکی از سیستم Ubuntu Linux به سمت Owaspbwa Linux Server و بلعکس ارسال شده است. به دلیل اینکه این ترافیک از کریو کنترل عبور می کند به راحتی می توان در داشبورد و سایر منوهای وابسته، نظارت و مانیتورینگ دقیقی روی ارتباطات هاست ها انجام داد. همچنین با توجه به این معماری ارتباطات سیستم Administrator PC Linux در داشبورد کریو کنترل قابل مشاهده است.

در ادامه فیلمی از نحوه ایجاد کاشی های مانیتورینگ داشبورد و مشاهده ارتباطات و لاگ های هاست ها در داشبورد و منوهای وابسته کریو کنترل قابل دسترس است. جهت ایجاد ترافیک واقعی در داشبورد کریو کنترل معماری فوق در ارتباطات شبکه پیاده سازی شده است.

 

فیلم نحوه استفاده از داشبورد کریو کنترل (Kerio Control):

نظر 1
  1. حمیدرضا قربانی کاربر می‌گوید

    ممنون بابت زحمات و سایت خوبتون ، ادامه اموزش kerio control اگه در سایت اپ لود بشه مچرکم میشم

نظر بدهید

آدرس ایمیل تان منتشر نخواهد شد.