آموزش ابزار فایرس (Fierce) در کالی لینوکس + فیلم

Fierce یک اسکنر IP و یا ابزار DDoS نیست بلکه Fierce یک اسکریپت پرل است که به سرعت اسکن دامنه را با استفاده از چندین تکنیک انجام می دهد. در واقع Fierce یک ابزار شناسایی DNS است به طوری که برای اسکن از انتقال zone، حملات فرهنگ لغت یا دیکشنری و حل معکوس برای جمع آوری نام های میزبان و زیر دامنه همراه با آدرس های IP یک دامنه استفاده می کند و این امکان را برای جستجوی نام های مرتبط نیز فراهم می نماید.
Fierce از تعدادی گزینه برای جمع آوری اطلاعات استفاده می کند که با استفاده از همه آنها اطلاعات دقیقی در مورد یک هدف بدست می آید. کاربرد هر یک از این گزینه ها در فیلم آموزشی قابل مشاهده است. مهترین گزینه های Fierce عبارتند از:

-connect

برای ارتباطات HTTP و ذخیره هدرهای سرور مورد استفاده قرار می گیرد.

-delay

میزان تاخیر بین درخواست ها را نشان می دهد که بر حسب ثانیه این پارامتر قابل تنظیم است.

-dns

دامنه ای که می خواهید اسکن شود در جلوی این پارامتر قرار می گیرد. dns- مهمترین پارامتر برای اسکن در ابزار Fierce است.

-dnsfile

از سرورهای DNS ارائه شده در یک فایل برای جستجوهای معکوس یا درخواست های DNS استفاده می کند. فایل مربوطه در جلوی dnsfile- قرار می گیرد و هر خط فایل یک سرور DNS را نشان می هد.

-dnsserver

با این پارامتر Fierce از یک سرور DNS خاص برای جستجوی معکوس استفاده می کند.

-file

خروجی Fierce از طریق این پارامتر در یک فایل خاص که در جلوی file- قرار دارد، ذخیره می شود.

-fulloutput

این پارامتر مانند پارامتر file- عمل می کند با این تفاوت که هر بسته یا چیزی از سرور دریافت می شود، ذخیره می گردد.

-range

این پارامتر زمانی استفاده می شود که یک رنج از IPها جهت بررسی و جمع آوری اطلاعات، انتخاب شوند.

-search

با استفاده از این پارامتر امکان جستجو کردن هاست های مرتبط نیز فراهم می شود. در واقع زمانی که در جلوی search- نام های مرتبط با هدف یا دامنه مورد ارزیابی قرار می گیرد، هر گونه DNS که با آن نام ها در ارتباط باشد، در Fierce مورد بررسی قرار می گیرد.

-tcptimeout

مدت زمان تاخیر برای پرس جوهای سرور DNS را نشان می دهد. به طور پیش فرض این پارامتر روی 10 ثانیه تنظیم شده است که این مقدار قابل افزایش می باشد.

-threads

این پارامتر تعداد نخ ها و تردهایی که همزمان برای اسکن هدف استفاده می شوند را نشان می دهد. به طور پیشفرض یک نخ استفاده می شود.

-wide

 تمام کلاس C را برای پیدا کردن هر گونه تطابق hostnames در آن کلاس اسکن می کند. این باعث ترافیک بیشتر می شود اما می تواند اطلاعات بیشتری را کشف کند.

-wordlist

از یک لیست جداگانه برای اسکن استفاده می کند. در واقع این لیست جایگزین لیست پیش فرض Fierce می شود.

نحوه استفاده از دستور Fierce بدین صورت است که ابتدا نام دستور سپس گزینه ها و پارامترهای جمع آوری اطلاعات بعد از نام دستور به شکل زیر قرار می گیرند. به طور پیشفرض با استفاده از گزینه dns- جمع آوری اطلاعات به خوبی انجام می شود ولی بهتر است که برای افزایش عملکرد از سایر گزینه ها نیز استفاده گردد.

root@KeyhanNet:~# fierce -dns hostname.com -threads 2 -connect header.txt -dnsserver ns4.google.com -search host -file output.txt

 

فیلم نحوه استفاده از فایرس (Fierce) در کالی لینوکس:

نظر 1
  1. دارا کاربر می‌گوید

    درود مرسی از مطالب آموزنده و توضیحات عالی شما .

نظر بدهید

آدرس ایمیل تان منتشر نخواهد شد.